Poznaj VMware Virtual SAN!

Dodane 28/09/2016 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Obecnie aplikacje w centrum przetwarzania danych są przeważnie uruchamiane na zwirtualizowanych serwerach. Wirtualizacja niesie jednak za sobą nowe wymagania w zakresie pamięci masowej. Potrzebne jest zatem nowe podejście do kwestii pamięci masowej, które przedstawia VMware Virtual SAN.

VMware Virtual SAN™ to osadzona w hypervisorze i zoptymalizowana pod kątem technologii flash wydajna sieć pamięci masowej, która obsługuje hiperkonwergentne oprogramowanie VMware (VMware HCS). Sieć ta korzysta ze standardowych składników architektury x86, które można łatwo skalować w celu obniżenia całkowitego kosztu eksploatacji nawet o połowę i uzyskania systemu opartego wyłącznie na rozwiązaniach flash już za połowę ceny konkurencyjnych hybrydowych systemów HCI. Pełna integracja z platformą VMware vSphere® i pozostałymi rozwiązaniami VMware sprawia, że VMware Virtual SAN™ jest najprostszą w obsłudze siecią pamięci masowej dla maszyn wirtualnych, na których uruchomiono aplikacje krytyczne dla przedsiębiorstwa, wirtualne desktopy lub aplikacje typu klient-serwer.

Główne zalety:

  • Łatwa obsługa — instalacja za pomocą dwóch kliknięć z poziomu standardowego klienta vSphere Web Client i zautomatyzowane zarządzanie pamięcią dzięki użyciu odpowiednich reguł.
  • Duża wydajność — zastosowanie technologii flash w celu zapewnienia dużej przepustowości operacji we/wy i minimalizacji opóźnień (pojedynczy klaster pamięci flash zapewnia wydajność rzędu ponad 6 mln operacji we/wy na sekundę z przewidywalnym opóźnieniem poniżej 1 milisekundy).
  • Elastyczne skalowanie — bezzakłóceniowe dodawanie nowych węzłów lub dysków w celu elastycznego zwiększania wydajności i pojemności sieci pamięci masowej (liniowe skalowanie pojemności i wydajności w zakresie od 2 do 64 serwerów na klaster).
  • Niższy całkowity koszt eksploatacji — zastosowanie standardowych składników w architekturze x86 oraz znaczne uproszczenie centrum przetwarzania danych w celu obniżenia całkowitego kosztu eksploatacji nawet o połowę.
  • Lepsza dostępność usług działu IT — maksymalna ochrona danych i dostępność dzięki wbudowanym funkcjom tolerancji na usterki, asynchronicznej zdalnej replikacji i rozciągniętym klastrom.
  • Zaawansowane zarządzanie — zarządzanie pamięcią masową, mocą obliczeniową i siecią z jednego miejsca za pomocą zaawansowanych funkcji monitorowania wydajności oraz pojemności.

Kategoria: SDDC

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 12/12/2016 przez blogsadmin

Mit bezpieczeństwa w środowisku wirtualnym

Piotr Jabłoński, Senior Systems Engineer, VMware Podczas spotkań z osobami zarządzającymi infrastrukturą Data Center często omawiamy wpływ wirtualizacji na bezpieczeństwo. Spotykam się wówczas z argumentem, że fizyczny firewall, który chroni ruch między VLAN-ami oraz na zewnątrz jest wystarczający do ochrony środowiska Data Center. Potrzebna jest w zasadzie tylko odpowiednia segmentacja przy użyciu VLAN-ów tak, aby […]

Dodane 27/02/2019 przez msalanski

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 16/11/2016 przez blogsadmin

Jak wdrożyć VMware NSX w istniejącym środowisku?

Emil Gągała, EMEA SDDC Network Virtualization & Security Pre-Sales Architect, VMware VMware NSX to rozwiązanie typu SDN (Software Defined Networking), którego podstawową funkcją jest wirtualizacji sieci oraz zabezpieczenie środowisk wirtualnych. Udostępnia typowe elementy sieciowe takie jak przełączniki, routery, load balancery, firewalle i VPN, doskonale znane ze świata fizycznego, dla środowiska maszyn wirtualnych. Przy czym wszystkie […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy