VMware Horizon Cloud na platformie Microsoft Azure

Dodane 19/07/2017 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Roch Norwa, Lead Systems Engineer, VMware

Jakie są główne cechy współczesnego biznesu? Mobilność, szybkość działania, rozproszenie oddziałów i pracowników. W takich środowiskach działy IT muszą zapewnić przyjazne dla użytkownika interfejsy, umożliwiające szybki i łatwy dostęp do danych oraz aplikacji firmowych, bez względu na lokalizację pracowników, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo.

Jakie jest zatem najważniejsze zadanie stojące przed firmami? Jak zapewnić możliwość wydajnej pracy użytkownikom, przy jednoczesnym zabezpieczeniu danych na odpowiednim poziomie i obniżeniu kosztów działania?

Odpowiedzią na te problemy jest rozwiązanie VMware Horizon® Cloud na platformie Microsoft Azure. Ułatwia ono klientom szybszą adaptację systemu Windows 10 i umożliwia użycie środowisk wirtualnych stacji roboczych oraz aplikacji VMware Horizon w coraz powszechniej wykorzystywanym w przedsiębiorstwach środowisku chmury publicznej Azure.

To kolejny przykład realizacji opracowanej przez VMware strategii Cross-Cloud. Udostępnienie VMware Horizon Cloud na platformie Microsoft Azure poszerza możliwości firmy VMware w oferowaniu klientom elastycznych opcji wyboru infrastruktury dla środowisk VDI i zdalnych aplikacji, tworząc warunki do elastycznego dostępu z poziomu różnych urządzeń i z różnych lokalizacji.

Czym jest Horizon Cloud? Jest to unikalne rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwości użycia spójnej platformy zarządzania w chmurze, dającej klientom elastyczność w wyborze preferowanej infrastruktury dostarczania wirtualnych stacji roboczychi i aplikacji. Wykorzystując strategię Cross-Cloud VMware, klienci mogą wybierać pomiędzy kilkoma możliwościami wdrożenia i używać opcji dynamicznego przełączania usług, jeśli zmieni się sposób korzystania z rozwiązania, warunki ekonomiczne bądź liczba pracowników. Tylko Horizon Cloud oferuje tak elastyczne skalowanie wirtualnych stacji roboczych i aplikacji, zapewniając poniższe opcje:

  • W pełni zarządzana infrastruktura VMware dla chmury publicznej – Zaprojektowana z myślą o organizacjach chcących korzystać z zewnętrznych, opartych na chmurze usług zarządzania we wdrożeniach DaaS (Desktop-as-a-Service), umożliwiających szybkie skalowanie i kontrolę nad kosztami.
  • Wykorzystanie infrastruktury chmury publicznej Microsoft – Połączenie usług Infrastructure-as-a-Service (IaaS) platformy Azure z rozwiązaniem Horizon Cloud umożliwia dostarczanie wirtualnych stacji roboczych i aplikacji oraz zarządzanie nimi. To idealne rozwiązanie dla organizacji korzystających z abonamentu Azure.
  • Możliwość wprowadzania modelu Bring Your Own On-Premises Infrastructure (korzystania z własnej infrastruktury lokalnej) przy użyciu specjalizowanych urządzeń infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) – Rozwiązanie stworzone z myślą o organizacjach, które potrzebują większej kontroli nad swoją infrastrukturą wirtualnych stacji roboczych. To najbardziej odpowiednia opcja dla tych, których dotyczą ścisłe wymagania odnośnie bezpieczeństwa bądź wydajności.

Co ważne Horizon Cloud umożliwia firmom nie posiadającym zaplecza technicznego z wiedzą w zakresie wirtualizacji stacji roboczych i aplikacji korzystać z nowoczesnego podejścia do środowisk użytkowników końcowych.

Rozwiązanie VMware Horizon Cloud na platformie Microsoft Azure będzie dostępne w drugiej połowie 2017 roku.

Dodatkowe informacje


Kategoria: Mobility, SDDC, Virtualization

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 09/01/2017 przez blogsadmin

Czym VMware vSAN 6.5 zaskoczył nas w 2016 roku?

Przemysław Tomaszewski, Systems Engineer, VMware Na tegorocznej konferencji VMworld Europe 2016 miała miejce zapowiedź najnowszego VMware vSAN. Nowy vSAN to wersja 6.5, a skoro nowa wersja to i nowe jej funkcjonalności. Dzisiaj skupimy się właśnie na tychże nowościach, które według mnie po raz kolejny poszerzają możliwości zastosowania vSAN w produkcyjnych warunkach i powodują, że vSAN […]

Dodane 12/12/2016 przez blogsadmin

Mit bezpieczeństwa w środowisku wirtualnym

Piotr Jabłoński, Senior Systems Engineer, VMware Podczas spotkań z osobami zarządzającymi infrastrukturą Data Center często omawiamy wpływ wirtualizacji na bezpieczeństwo. Spotykam się wówczas z argumentem, że fizyczny firewall, który chroni ruch między VLAN-ami oraz na zewnątrz jest wystarczający do ochrony środowiska Data Center. Potrzebna jest w zasadzie tylko odpowiednia segmentacja przy użyciu VLAN-ów tak, aby […]

Dodane 16/03/2020 przez msalanski

Bezpieczny szpital – jak mikrosegmentacja chroni dane pacjentów

Szpital Uniwersytecki Tallaght w Dublinie był jedną z największych inwestycji w irlandzkiej służbie zdrowia, jaką rząd podjął w ciągu ostatnich 20 lat. Dzięki współpracy z VMware także pod względem cyfryzacji placówka stanowi wzór do naśladowania. Wdrożone mechanizmy bezpieczeństwa chronią dane pacjentów i organizacyjną reputację. Dzięki wyposażeniu obiektów w inteligentne czujniki i stałemu połączenie internetowemu Internet […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy