Rok infrastruktury hiperkonwergentnej

Dodane 23/10/2017 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska

Dzisiejsze modele wdrożeń rozwiązań informatycznych znacznie odbiegają od hermetycznych obszarów operacyjnych z poprzedniej dekady. Infrastruktura konwergentna i hiperkonwergentna przekształcają sposób zarządzania pamięcią masową, serwerami i sieciami w przedsiębiorstwach. Ten trend nie zwalnia: według danych IDC w pierwszym kwartale 2017 r. sprzedaż systemów hiperkonwergentnych wzrosła o 64,7% rok do roku.

Co ciekawe, nie istnieje jeden powód wyboru systemów HCI przez przedsiębiorstwa i instytucje — rozwiązują one różne problemy, a często przynoszą korzyści, których wcale się nie spodziewano.

Na przykład Urząd Podatkowy Katalonii zmagał się z kilkoma problemami naraz. Kierujący działem informatyki tej instytucji Javier Fernandez musiał przeprowadzić migrację usług do korporacyjnego centrum przetwarzania danych oraz modernizację w znacznej części przestarzałej infrastruktury. Urząd musiał również podnieść poziom zabezpieczeń ze względu na wrażliwość posiadanych danych.

Za jedną z przyczyn wzrostu popularności systemów HCI uznaje chęć zmian. Infrastruktura hiperkonwergentna pozwala klientom przejść na model stopniowego ponoszenia kosztów budowy centrum przetwarzania danych — kupowania na początek tylko tego, co konieczne, i rozbudowy w miarę potrzeb. Taka elastyczność wyraźnie się różni od dawnych rozwiązań, w których na samym początku konieczne były duże nakłady inwestycyjne i przygotowanie zasobów na zapas.

Systemy HCI są atrakcyjne również dzięki prostocie zarządzania i wdrażania oraz większej przejrzystości. Jest to ważne zwłaszcza dla przedsiębiorstw, które chcą w scentralizowany sposób zdalnie zarządzać centrami przetwarzania danych.

Przykładem może być ONO Academic College — największy college w Izraelu. Gdy potrzebna była wymiana macierzy pamięci masowej, zwrócono się w stronę infrastruktury hiperkonwergentnej, aby zyskać większą elastyczność. Wybór padł na rozwiązanie z dyskami SSD czego efektem był dwukrotny wzrost wydajności, a technologia vSAN zapewniła znakomity poziom usług nawet w odległych lokalizacjach. Czas wykonywania kopii zapasowych jest obecnie znacznie krótszy, a ponadto do zarządzania wirtualną infrastrukturą pamięci masowej potrzebna jest tylko jedna osoba. Reszta zespołu może teraz tworzyć nowe aplikacje zamiast zajmować się rutynowymi zadaniami.

Dzięki VMware wiele instytucji i przedsiębiorstw może łatwiej przejść na rozwiązania konwergentne i szybciej uzyskać zwrot z tej inwestycji. Infrastruktura hiperkonwergentna nie tylko zmienia technologię i pracę działów informatyki, ale też pozwala informatykom skupić się na ważniejszych zadaniach, wspiera realizację procesów DevOps i inicjatyw transformacji cyfrowej oraz pomaga w osiągnięciu celów strategicznych.


Chcesz przeczytać więcej wpisów Bartłomieja Ślawskiego? Kliknij tu >


Kategoria: Business

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 08/02/2019 przez msalanski

Technologiczne prognozy 2019 według Chrisa Wolfa

Chris Wolf, CTO, Global Field and Industry w VMware Żyjemy w czasach gdy kontakt z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami mamy prawie nieograniczony. Sięgnijmy pamięcią wstecz i zobaczymy wtedy, że za tą rewolucją nie stoją tylko niezwykłe urządzenia. Za wszystko odpowiada oprogramowanie. Nie zrozumcie mnie źle. Producenci sprzętu nieustannie udoskonalają technologie i szeroko rozumiany hardware. Wspieranie […]

Dodane 27/02/2019 przez msalanski

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy