Jak osiągnąć pełną kontrolę nad infrastrukturą Internetu rzeczy (IoT)?

Dodane 21/11/2017 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska

Jedną z korzyści, które zapewnia Internet rzeczy, jest dostęp do nowych źródeł danych. Odpowiednie funkcje analityczne umożliwiają przekształcanie tych danych w użyteczne i wartościowe informacje. Wielu klientów ma jednak trudności z osiągnięciem fazy, w której Internet rzeczy może przynieść widoczny zwrot z inwestycji.

W VMware postanowiliśmy wyeliminować te trudności, tak aby przedsiębiorstwa mogły bez problemu pozyskiwać użyteczne informacje na podstawie danych pochodzących ze środowiska Internetu rzeczy, a następnie wykorzystywać te informacje w procesie podejmowania decyzji. Zarządzanie systemami IoT jest skomplikowane i wymaga specjalistycznej, dedykowanej infrastruktury. Działy odpowiedzialne za technologie informatyczne i operacyjne muszą mieć pełną kontrolę zarówno nad tą infrastrukturą, jak i należącymi do niej „rzeczami”. Dlatego wprowadziliśmy na rynek rozwiązanie Pulse IoT Center.

Jest to łatwa w obsłudze platforma zaprojektowana z myślą o produkcyjnych przypadkach użycia, przeznaczona dla klientów, którym nie udaje się przejść z fazy weryfikacji koncepcji do fazy produkcji. Umożliwia ona znacznie prostsze śledzenie, wizualizowanie, monitorowanie i zabezpieczanie setek, a nawet tysięcy urządzeń w środowisku Internetu rzeczy.

Rozszerzone funkcje zarządzania i kontroli są potrzebne nawet tym firmom, które osiągnęły już fazę produkcyjną, ponieważ środowiska IoT są coraz większe i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało nastąpić spowolnienie tego trendu. Firma analityczna IDC przewiduje, że liczba punktów końcowych w takich środowiskach zainstalowanych na całym świecie wzrośnie z 12,1 miliarda na koniec 2015 roku do ponad 30 miliardów w roku 2020*. Rozwiązanie Pulse IoT Center umożliwi przedsiębiorstwom szybsze osiągnięcie zwrotu z inwestycji dzięki usprawnieniu wdrażania i skalowania projektów dotyczących Internetu rzeczy.

Niezależnie od tego, czy firma dopiero zaczyna wdrażać Internet rzeczy, czy też osiągnęła już zaawansowaną fazę tego procesu, musi dbać o bezpieczeństwo danych. O ile funkcje analityczne takiego systemu mogą pomóc przedsiębiorstwu w osiąganiu lepszych wyników, to cyberatak lub wyciek danych spowodowany niedostatecznym zabezpieczeniem infrastruktury przyniesie odwrotny skutek.

Przedsiębiorstwa i instytucje potrzebują bezpiecznej infrastruktury Internetu rzeczy, która zapewnia odpowiedni poziom ochrony urządzeń, sieci i aplikacji. Największe znaczenie ma ograniczenie ilości danych narażonych na ataki do minimum, możliwość usunięcia danych z urządzenia w każdej chwili oraz dostęp do uaktualnień i poprawek zabezpieczeń. Równie ważne jest monitorowanie urządzeń w czasie rzeczywistym oraz reagowanie na nieprawidłowości, zanim zdążą one spowodować szkody.

Przedsiębiorstwo, które wdrożyło infrastrukturę zarządzania IoT, może szybciej wprowadzać innowacje i realizować projekty w tym zakresie, a tym samym zwiększać swoje przychody. Pulse IoT Center, pierwsze rozwiązanie z nowej rodziny VMware IoT, zostało stworzone, aby ułatwić firmom korzystanie z Internetu rzeczy bez komplikacji, które dotychczas często miały miejsce. Jest to kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie kryteria wymagane w przypadku zarządzania systemami Internetu rzeczy.


Chcesz przeczytać więcej wpisów Bartłomieja Ślawskiego? Kliknij tu >


Kategoria: Mobility

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Dodane 28/12/2017 przez blogsadmin

Nowe badanie VMware: za rewolucję cyfrowego środowiska pracy odpowiadają pracownicy

Stanisław Bochnak, Senior Business Solutions Strategist, VMware Firma VMware opublikowała niedawno wyniki swojego rocznego badania na temat stanu technologii cyfrowego środowiska pracy oraz ich wpływu na biznes. Z raportu wynika, że w przypadku pracowników, którzy mają większe możliwości wyboru preferowanych i potrzebnych im do pracy aplikacji, prawdopodobieństwo wzrostu produktywności jest niemal 5-krotnie większe, a czas poświęcany […]

Dodane 24/10/2019 przez msalanski

Jak zapewnić pracownikom prawdziwe cyfrowe doświadczenia?

Kristine Dahl Steidel, wiceprezes ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych w regionie EMEA, VMware Pracodawcy muszą coraz zacieklej walczyć o uzdolnionych pracowników. Pozyskanie ich staje się coraz większym wyzwaniem. Według raportu Deloitte 2019 Global Human Capital Trends, 70 proc. respondentów wskazało rekrutację jako istotny problem, a 16 proc. z nich uznało ją za jedną z trzech największych trudności, […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy