Programowa transformacja sprzętu IT

Dodane 26/03/2019 by msalanski
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Wiemy, że wśród naszych klientów jest wielu strategicznych partnerów firm Cisco oraz VMware. Od lat mówią nam, że chcą korzystać z obu technologii jednocześnie. Od teraz to możliwe.

Wiadomo, że sieci działają lepiej, gdy zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie dobrze ze sobą współpracują. W cyfrowej transformacji nie chodzi przecież o to, aby pozbyć się całkowicie fizycznych narzędzi. Jesteśmy przekonani, że tradycyjna infrastruktura nadal odgrywa istotną rolę. Jednak sama warstwa sprzętowa nie umożliwia aktywnego podejścia do kwestii zabezpieczeń danych, ani nie zapewnia efektywności operacyjnej. Stosując podejście typu „najpierw oprogramowanie”, lepiej wykorzystasz dotychczasowe inwestycje sprzętowe. Tylko w ten sposób uzyskasz maksimum korzyści oferowanych zarówno przez hardware i software.

Nowe potrzeby wymagają nowych metod

Tradycyjne sieci oparte na sprzęcie stanowią poważne obciążenie dla działów IT — wymagają dużych nakładów pracy, często są przestarzałe i zwiększają złożoność chmury obliczeniowej. Wraz ze wzrostem liczby urządzeń końcowych i środowisk, zarządzanie nimi zajmuje coraz więcej czasu. Obsługa sieci fizycznych nie jest intuicyjna, co wiąże się z koniecznością przewidywania ewentualnych wymogów aplikacji. Przede wszystkim, zabezpieczenia sieci fizycznej działają w sposób reaktywny, a nie proaktywny, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa danych.

Sieć typu „najpierw oprogramowanie”

Zintegrowana sieć oparta na podejściu „najpierw oprogramowanie” pozwala uniknąć czasochłonnej i kosztownej modernizacji sprzętu. Rozwiązanie VMware NSX zapewnia kompleksowe zabezpieczenia aplikacji i danych oraz pomaga sprawniej i bardziej elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe. Dzięki podejściu typu „najpierw oprogramowanie” rosnące ilości danych, użytkowników i urządzeń nie wymagają angażowania nowych zespołów czy zwiększania budżetu. Co więcej, automatyzacja procesów w rozwiązaniu NSX umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności operacyjnej, obniżając ryzyko błędu ludzkiego i skracając czas ponownego wykonywania działań.

Z przewodnika „Software-Defined WAN For Dummies” dowiesz się, jak wykonać migrację do sieci rozproszonej, która zapewnia niższy stopień złożoności, większą elastyczność i łatwość zarządzania. Bez pozbywania się aktualnie używanego sprzętu: Pobierz przewodnik.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 15/04/2020 przez msalanski

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Dodane 29/01/2018 przez blogsadmin

Ambasadorzy CTO VMware wybrani

Ponad 400 nominacji i tylko 36 miejsc – Rada Doradcza CTOA (CTO Ambassador) wybrała najbardziej utalentowanych i doświadczonych specjalistów IT, którzy dołączą do grona Ambasadorów CTO VMware. W ich gronie po raz pierwszy znalazł się Polak – Piotr Jabłoński –  starszy inżynier systemów w VMware Polska. Przez program CTO Ambassador, firma podkreśla jak ważna w  funkcjonowaniu […]

Dodane 21/02/2017 przez blogsadmin

VMware nagrodził najlepszych polskich partnerów roku 2016

Podczas konferencji VMware Partner Leadership Summit firma VMware wręczyła nagrody dla swoich partnerów w Polsce, którzy w roku 2016 osiągnęli największe sukcesy sprzedażowe. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach, doceniając firmy i osoby, które przyczyniły się do rozpowszechnienia rozwiązań VMware pośród polskich przedsiębiorstw i instytucji publicznych. oraz w określonych segmentach rynku. „Kanał partnerski VMware w Polsce […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy