VMware wspiera Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

Dodane 12/09/2019 by msalanski
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Na całym świecie toczą się obecnie 32 konflikty zbrojne, a ich skutki odczuwają miliony ludzi. Każdego dnia, z pomocą docierają do nich pracownicy i wolontariusze Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Ich praca często wymaga szybkiej, bezproblemowej łączności i wymiany danych. Inaczej ludzkiej życia mogą być zagrożone. Organizacja zdecydowała się wesprzeć swoje codzienne działania wirtualną siecią opartą na rozwiązaniach firmy VMware. Pozwalają one wolontariuszom działać pod dużą presją, w zmiennych i niebezpiecznych warunkach.

Konflikty zbrojne, prześladowania, kryzysy gospodarcze i katastrofy naturalne doprowadziły do tego, że w tej chwili na świecie nawet 130 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej. Jedną z organizacji, która nieprzerwanie od ponad wieku, angażuje się w pomoc potrzebującym jest Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK). Jego pracownicy i wolontariusze każdego dnia ratują życia i łączą rozdzielone rodziny. W swojej pracy nie polegają jednak jedynie na wiedzy medycznej, prawnej, odwadze czy woli pomocy. Bardzo często muszą oni mieć możliwość szybkiej i łatwej komunikacji z wykorzystaniem bezpiecznej, globalnej łączności. Transfer danych może decydować bowiem o życiu lub śmierci. Właśnie dlatego organizacja zdecydowała się wdrożyć rozwiązania technologiczne firmy VMware, m.in. NSX Data Center, które zabezpieczają największą sieć humanitarną na świecie, a za sprawią wirtualizacji ułatwiają komunikację.

Informacja na wyciągnięcie ręki

Pracownicy i wolontariusze MKCK są rozsiani na całym świecie i potrzebują szybkiego połączenia z siedzibą główną w Genewie. W krajach ogarniętych chaosem, wojną i ludzkim cierpieniem brakuje im jednak wsparcia informatyczno-technologicznego. Wirtualizacja całkowicie to zmienia. Dzięki niej specjaliści IT mogą łatwo i szybko wdrażać nowe funkcjonalności i udostępniać je wolontariuszom  w różnych regionach świata. Zwirtualizowane środowisko od VMware umożliwia organizacji także szybszą analizę danych. Od jej wyników często zależy jakie kroki, decydujące o czyimś losie, zostaną podjęte.

MKCK wykorzystuje obecnie w swojej pracy algorytmy do analizy big data, dzięki czemu uzyskuje wzorce, powiązania i globalne trendy, które wspomagają ich wysiłki humanitarne. Organizacja ma lepszy wgląd w sytuację i potrzeby lokalnej ludności. Jest to szczególnie ważne, jeśli sytuacja jest zbyt niebezpieczna, aby wysłać pracowników w dane miejsce. Dzięki gromadzeniu danych organizacja może również zająć się innym ważnym obszarem swojej działalności: dane umożliwiają łączenie rodzin i pomagają zlokalizować zaginione osoby.

Bezpieczeństwo ludzi – realne i cyfrowe

MKCK jest organizacją humanitarną, na której spoczywa ogromna odpowiedzialność. Gromadzi dane wyłącznie w celach związanych z pomocą charytatywną, ale ich wyciek mógłby poważnie zaszkodzić reputacji Czerwonego Krzyża. Dane jakie gromadzi MKCK mogą wyrządzić również ogromną krzywdę, jeśli trafią w niepowołane ręce. Aby nie narażać niepotrzebnie życia ludzi, MKCK potrzebowała całkowicie bezpiecznej sieci. Organizacja znalazła rozwiązanie tego problemu dzięki platformie wirtualizacji sieci VMware NSX Data Center.

Wyciek danych ludzi, którym staramy się pomóc, mógłby narazić ich na różnego rodzaju reperkusje z którejś ze stron konfliktu. Musimy więc inwestować w technologie gwarantujące szyfrowanie tych cyfrowych informacji i pełną anonimowość naszych podopiecznych. Współpracujemy z VMware od ponad dekady i wspólnie stworzyliśmy niezawodną infrastrukturę, która stanowi podstawę naszej globalnej działalności, jednocześnie tworząc najbezpieczniejszą humanitarną sieć świata – komentuje Charlotte Lindsey-Curtet, dyrektor ds. cyfrowej transformacji i danych w MKCK.

Na przestrzeni lat MKCK zbudował nowoczesną infrastrukturę IT na bazie rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania wirtualnymi maszynami oraz dyskami – vSphere, vCenter Server oraz vSAN. Ostatnio wdrożona technologią jest NSX Data Center. Umożliwia ona szybką reakcję na potrzeby technologiczne pracowników organizacji i łatwe udostępnianie im nowych usług IT, aplikacji i baz danych rozsianych na całym świecie, nawet w obozach polowych. Dzięki temu pracownicy mogą się ze sobą komunikować  przez cały czas i utrzymywać kontakt ze szwajcarską siedzibą główną. Pracownicy mogą lepiej wykonywać swoją wymagającą i trudną pracę w obszarach kryzysowych na całym świecie. Dzięki wysokowydajnej i niezawodnej infrastrukturze informatycznej MKCK jest w stanie pomagać zawsze i wszędzie, definiując standardy pomocy humanitarnej.

 

 

 

 


Kategoria: SDDC, Virtualization

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 07/07/2017 przez blogsadmin

Wirtualizacja funkcji sieciowych: najlepsze praktyki

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Niemal w całej branży telekomunikacyjnej, zarówno w obszarze technologicznym, jak i operacyjnym, zachodzi migracja do zwirtualizowanych sieci przy wykorzystaniu wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Nie ma już wątpliwości, czy branża telekomunikacyjna będzie przechodzić transformację do zwirtualizowanych środowisk. Sprawą otwartą pozostaje jedynie kiedy i jak do tego dojdzie, co zależy od […]

Dodane 08/02/2019 przez msalanski

Technologiczne prognozy 2019 według Chrisa Wolfa

Chris Wolf, CTO, Global Field and Industry w VMware Żyjemy w czasach gdy kontakt z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami mamy prawie nieograniczony. Sięgnijmy pamięcią wstecz i zobaczymy wtedy, że za tą rewolucją nie stoją tylko niezwykłe urządzenia. Za wszystko odpowiada oprogramowanie. Nie zrozumcie mnie źle. Producenci sprzętu nieustannie udoskonalają technologie i szeroko rozumiany hardware. Wspieranie […]

Dodane 03/09/2019 przez msalanski

Jak rozwiązać problemy branży cyberbezpieczeństwa?

Sylvain Cazard, wiceprezes VMware w regionie EMEA Koncentracja na zabezpieczeniach IT w biznesie stale rośnie, jednak nasze ostatnie badanie przeprowadzone we współpracy z Forbes Insights wykazało, że zaledwie 25% liderów biznesu w regionie EMEA me pełne zaufanie do aktualnie stosowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Mniej niż jedna piąta z nich (18%) ufa, że ich pracownicy […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy