OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.
W pięknej Barcelonie w dniach 4–7 listopada odbyła się tegoroczna konferencja VMworld Europe. Zgromadziła ponad 13 000 uczestników, a tematem przewodnim wydarzenia było przyspieszenie migracji do chmury i wspieranie rozwoju firm w błyskawicznie zmieniającym się środowisku IT.
Pierwszy dzień konferencji otworzył dyrektor generalny VMware, Pat Gelsinger. Tematem jego wystąpienia było jak pogodzić złożoność nowoczesnego IT z potrzebą swobody i wyboru. Branża IT stale boryka się z tym wyzwaniem, jednak to właśnie ono stanowi źródło innowacji i zmian, które pozwalają osiągać rzeczy wcześniej niemożliwe. Zdaniem Gelsingera firmy, które przejdą na systemy wielochmurowe, zdominują rynek w kolejnym dziesięcioleciu. W związku z tym przedstawił szereg nowych projektów, które firma VMware wprowadza, by ułatwić organizacjom IT adaptowanie się do zachodzących zmian. Pełną relację z sesji i tekst przemówienia można znaleźć tutaj.
Na konferencji głos zabrali również Joe Beda, współtwórca projektu Kubernetes i firmy Heptio, główny inżynier w firmie VMware oraz autor publikacji „Kubernetes: Up and Running”, a także Sanjay Poonen, główny dyrektor operacyjny VMware. Poonen podkreślił istotne znaczenie i efekty inwestowania w cyfrowe miejsce pracy. Obok niego na scenie pojawili się również klienci VMware — przedstawiciele firm IHS Markit, SAP i Michelin. Obejrzyj film tutaj.
Pierwszy dzień konferencji zakończył się przyjęciem na cześć różnorodności i integracji, na którym uczestnicy mogli spotkać się i porozmawiać z partnerami, klientami i przedstawicielami firmy VMware o tym, jak w praktyce wspierać różnorodność i integrację w firmie o skali globalnej.
Jak zaznaczyć swoją obecność
Drugi dzień konferencji rozpoczął się wystąpieniem wiceprezesa wykonawczego firmy VMware, Raya O’ Farrella, który przedstawił bieżące i przyszłe wyzwania związane z cyfrową transformacją biznesu. Głos zabrali również jego współpracownicy, którzy mówili o tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii informatycznych.
Podczas pokazów technicznych, które pokazały aktualizacje produktów, zademonstrowano również możliwości nowych rozwiązań VMware. Na zakończenie O’Farrell zaprezentował interakcje między aplikacjami, infrastrukturą, chmurą, siecią, zabezpieczeniami i urządzeniami w ramach technologii VMware, które ułatwiają organizacjom rozwiązywanie rzeczywistych problemów.
Greg Lavender, starszy wiceprezes i CTO firmy VMware, poświęcił swoje przemówienie kulturze innowacji w naszej firmie, która jego zdaniem reprezentuje najwyższy poziom, z jakim się kiedykolwiek spotkał. Taka pochwała wiele znaczy w ustach kogoś, kto pracował w takich firmach jak Citigroup, Cisco i Sun Microsystems. Doskonałym podsumowaniem jego wystąpienia było stwierdzenie: „Razem działamy lepiej. Tylko w ten sposób możemy zaznaczyć swoją obecność w branży”.
W nawiązaniu do tego tematu, podróżnik i żołnierz sił specjalnych, dwukrotny zdobywca nagrody BAFTA, autor bestselerów i Honorowy Pułkownik Bear Grylls wygłosił mowę motywacyjną, w której przedstawił swoje sprawdzone sposoby wzmacniania pewności siebie i wprowadzania innowacji.
Tego dnia mogliśmy także wysłuchać szeregu innych ciekawych wystąpień na różne tematy, takie jak przygotowanie infrastruktury firmowej do realizacji przyszłych potrzeb biznesu, strategie niezbędne podczas skalowania działalności firmy, optymalne wykorzystanie środowiska Kubernetes czy definiowanie od nowa potrzeb związanych z zabezpieczeniami w ramach poszczególnych części IT. Zakres omawianych zagadnień był bardzo szeroki — od centrum przetwarzania danych i infrastruktury obejmującej wiele chmur po przetwarzanie na brzegu sieci.
Oprócz sesji głównych odbyło się ponad 4000 zajęć praktycznych. Uczestnicy konferencji przystąpili do ponad 124 egzaminów certyfikacyjnych, a co najmniej 253 osoby wzięły udział w 62 spotkaniach z ekspertami. Drugi dzień wydarzenia zakończył się stylową imprezą VMfest. Wieczór uświetniły występy muzyczne — DJ grający na żywo w sali głównej, zespół RJP oraz goście specjalni: Showman Circus i zespół Stereophonics.
Kierunki rozwoju
Trzeci i ostatni dzień konferencji poświęcony był infrastrukturze hiperkonwergentnej. Podczas panelu dyskusyjnego klienci mogli porozmawiać o tym, czego nauczyli się dzięki wdrożeniu infrastruktury hiperkonwergentnej, oraz wysłuchać przemówienia, jakie wygłosił Lee Dilworth, główny inżynier VMware ds. sieci pamięci masowowych w regionie EMEA.
W finale konkursu VMware Odyssey rozgrywanego podczas zajęć praktycznych sześć najlepszych zespołów z całego tygodnia zmagało się z zadaniem opartym na platformie vRealize. Musiały one wykonać na czas trzy ćwiczenia. Rywalizację wygrał zespół „Meteorytów”, którego członkowie otrzymali nagrody w postaci komputerów MacBook Pro.
Podczas wydarzenia padł rekord — Abdelrahman Elmeky został najmłodszym w historii zdobywcą certyfikatu VCP-DCV. Wielu innych uczestników także wykazało się determinacją i przystąpiło tego dnia do zdawanych w indywidualnym tempie egzaminów.
Jeśli nie udało Ci się wziąć udziału w konferencji lub wszystkich wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas VMworld, zobacz podsumowanie dnia pierwszego na blogu, podsumowanie dnia drugiego na blogu, filmy odtwarzane na żądanie i najnowsze wiadomości.
Do zobaczenia w roku 2020!
Kategoria: Aktualności
Tagi: VMworld
Brak komentarzy