HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Dodane 11/02/2020 by msalanski
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji służby zdrowia. Jego technologiczno-informatyczne serce bije m.in. w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania VMware vSAN.

Służba zdrowia w całej Europie boryka się z presją rosnących kosztów utrzymania placówek przy jednoczesnym spadku budżetów. By uporać się z tym wyzwaniem zarząd szpitala miejskiego w niemieckim Brunszwiku postanowił dokonać całkowitej rewolucji w działaniu szpitalnych technologii i postawił na modernizację infrastruktury IT.

Problemy szpitala były symptomatyczne dla całego sektora opieki zdrowotnej: ogrom operacji informatycznych, powolny przepływ danych, niedojrzałość aplikacji oraz zespoły IT cierpiące na ciągły brak czasu. Jeszcze jedną poważną diagnozą był brak mobilności w środowisku pracowników szpitala. Krytyczne informacje o pacjencie powinny być dostępne dla właściwej osoby we właściwym czasie i we właściwym miejscu, umożliwiając w ten sposób mobilną pracę w środowisku szpitalnym – tego jednak nie było. Ponadto kierownictwo szpitala musiało dokonać konsolidacji trzech różnych lokalizacji data center w jednym centralnym i nowoczesnym kampusie szpitalnym.

Wirtualizując pamięć masową i oddzielając sprzęt fizyczny od oprogramowania, menedżerowie IT mogli znacznie zwiększyć wydajność dotychczas posiadanej infrastruktury. Obecnie pacjenci korzystają dzięki temu z szybszych diagnoz, a personel z mobilnego środowiska pracy. Jednocześnie można zaoszczędzić wiele godzin pracy i zmniejszyć koszty, przy czym zespół IT skupia się na rozwoju innowacji zdrowotnych, opracowując nowoczesne aplikacje medyczne.

W szpitalach jutra, w których łączność i niezawodność sieci jest gwarantem sukcesu, IT jest kluczem do świadczenia usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Jeśli IT nie działa poprawnie, krytyczna infrastruktura szpitalna jest sparaliżowana. Dział IT musi działać nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu, co może zagwarantować tylko przemyślana technologia data center.

Nowe elastyczne i modułowe rozwiązania od VMware kształtują jednak sposób organizacji środowiska IT na nowo. Rozwiązanie dla szpitala w Brunszwiku obejmuje definiowaną programowo pamięć VMware vSAN i infrastrukturę hiperkonwergentną jako pierwszy krok w kierunku kompleksowej realizacji strategii definiowanego programowo centrum danych. System ten łączy środowiska, chroni dane, zwiększa swobodę działań zespołu IT, a przy tym obniża koszty.

Wdrożony w brunszwickim szpital vSAN to oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowej klasy korporacyjnej, które w połączeniu z VMware vSphere umożliwia zarządzanie pamięcią i mocami obliczeniowymi za pomocą jednej platformy technologicznej. Bezproblemowo łączy wszystkie urządzenia pamięci masowej w klastrze vSphere we współużytkowaną pulę danych, umożliwiając łatwe skalowanie wraz ze zmianą potrzeb. Wykorzystując komponenty serwerowe klasy x86, hiperkonwergentna infrastruktura zasilana vSAN znacznie obniża koszty pamięci masowej w porównaniu z tradycyjnymi architekturami serwerów i pamięci. Projekt został przeprowadzony przez VMware we współpracy z firmami SVA i Fujitsu.

Norman Lüttgerding, dyrektor ds. IT szpitala w Brunszwiku podkreśla, że obecne wdrożenie stawia jego placówkę wśród liderów zdrowotnej cyfryzacji i tłumaczy dlaczego jest to tak ważne: dział IT musi przyczynić się do poprawy codziennej pracy naszych specjalistów – pielęgniarek oraz lekarzy, aby podnieść jakość usług opieki zdrowotnej nad pacjentami.

Zgodnie z digitalizacyjną mapą drogową niemieckiego rządu w zakresie opieki zdrowotnej wkrótce w całym kraju zostaną wdrożone cyfrowe dokumentacje pacjentów. A dzięki nowemu rozwiązaniu VMware szpital miejski w Brunszwiku jest teraz dobrze przygotowany do tej transformacji.

 

 


Kategoria: SDDC, Virtualization

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Dodane 13/08/2019 przez msalanski

Sieci przyszłości to podstawa innowacyjnej firmy

Przez kilka ostatnich lat dominowało przeświadczenie, że rynek dzieli się na tradycyjne korporacje i start-upy, napędzające innowacyjność. Ci drudzy, motywowali tych pierwszych do zmiany technologicznych nawyków. Zdaniem analityków IDC ma się to niebawem zmienić. IDC przekonuje, że nadchodzą czasy rdzennie cyfrowych organizacji. Za jakiś czas każda firma czy instytucja przejdzie digitalizację, innowacje będzie wprowadzać od […]

Dodane 04/02/2020 przez msalanski

vSAN jest gotowy na kolejny rok pełen sukcesów

Nick Cross, starszy dyrektor ds. HCI w regionie EMEA Każda firma, która tworzy nowe rozwiązania, bez względu czy mówimy o produkcje lub usłudze, wie, że jedyną miarą jej sukcesu jest finalna opinia klienta. Przez ostatnie 20 lat w VMware robiliśmy wszystko, by nasze narzędzia były coraz nowocześniejsze i odpowiadały klientom. Rozwinęliśmy się od wirtualizacji po […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy