Technologiczna pomoc dla służby zdrowia w czasach kryzysu

Dodane 03/04/2020 by msalanski
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Jeśli kiedykolwiek ktoś na świecie zastanawiał się kiedy będzie odpowiedni moment na cyfryzację służby zdrowia – to właśnie teraz. To właśnie teraz, jak nigdy przedtem, potrzebujemy szybkich, sprawnych i responsywnych służb medycznych. Nie jest to jednak wpis dla tych, którzy szukają sensacyjnych wieści z branży technologicznej. Nie jest to odpowiedni czas na takie treści. Dzisiaj wszyscy musimy zacząć szukać najlepszych rozwiązań dla całego sektora opieki zdrowotnej, który musi mieć najlepsze możliwości do uporania się z obecnym kryzysem.

Branża IT ma ogromną rolę do odegrania w tam czasie i musi stać w pierwszej linii walki. Musi rozumieć problemy z jakimi boryka się służba zdrowia. To IT musi zapewnić bezpieczeństwo wrażliwym danym, które pracownikom szpitali i klinik są potrzebne do wykonywania obowiązków. Dzisiaj krytyczny dla funkcjonowania szpitali jest szybki obieg informacji np. gdzie w danej chwili są wolne łóżka, odpowiedni sprzęt i personel. Służba zdrowia musi mieć możliwość reagowania w każdych okolicznościach. Nawet tych najgorszych. Musi mieć możliwość sprawnego leczenia ludzi nawet z poziomu hal sportowych czy sal konferencyjnych przeznaczonych do tymczasowego leczenia ludzi, dla których nie było już miejsca w szpitalach. W takiej sytuacji ochrona zdrowia musi dysponować taką infrastrukturą sieciową, by urządzenia i systemy medyczne działały gdziekolwiek.

Tak jak lekarze czuwają nad zdrowiem pacjentów, tak my, specjaliści ds. IT musimy być dostępni dla personelu medycznego i musimy być gotowi, by wprowadzać potrzebne im zmiany tu i teraz. Tym, którzy pracują w obiektach medycznych odpowiednie dostępy muszą być udzielane bardzo szybko. Ci, którzy pracują np. administracyjnie z domu muszą z kolei mieć odpowiedni dostęp do narzędzi cyfrowego miejsca pracy.

Jesteśmy, by pomóc. Tu i teraz

Wszyscy musimy mieć swój wkład w walkę z obecnym kryzysem. Szpitalne zespoły IT potrzebują wsparcia, tak samo jak lekarze i opieka pielęgniarska.

Mamy rozwiązania, które są gotowe do działania. Nasi specjaliści ds. aplikacji mogą zapewnić narzędzia do szybkiego opracowywania i wdrażania potrzebnych aplikacji i systemów medycznych. Nasi eksperci ds. End User Computingu mogą pomóc we wdrażaniu systemów do pracy zdalnej. Nasi specjaliści ds. wirtualizacji data center mogą zapewnić dodatkowe moce obliczeniowe, a eksperci ds. bezpieczeństwa opracować odpowiednie mechanizmy chroniące dane. W końcu nasi specjaliści ds. sieci są w stanie doradzić placówkom medycznych jak zestawić bezpieczne połączenia sieciowe szybko i rozłożyć obciążenia w systemie, tak aby najbardziej krytyczne aplikacje miały najwyższy priorytet.

Odpowiednie dane muszą trafiać do odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie, ponieważ od tego zależą ludzkie życia. Każdego dnia wierzymy w to zdanie jeszcze bardziej, widząc jak nasze technologie wspierają Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Szybkość, którą im dajemy pozwala organizacji walczyć z kryzysami na całym świecie. I to co z naszej perspektywy do niedawna miało miejsca gdzieś daleko, z dala od naszej codzienności, dziś puka do naszych drzwi. Ba! Już tu jest i dlatego teraz sami musimy sobie pomóc.

Skontaktuj się z nami, przedstaw swoje problemy, a wspólnie znajdziemy sposób na wyjście z tego kryzysu:

Krzysztof Rozanka
VMware Enterprise Account Manager
krozanka@vmware.co

 

 

 


Kategoria: Aktualności, Business

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 04/05/2019 przez msalanski

SDN, czyli droga wyjścia z informatycznego impasu

Symbol rewolucji przemysłowej XIX wieku, Henry Ford powiedział niegdyś, że firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Kiedy jednak firma przestanie być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość, marny jej los. Zwyczajnie już po niej. Dzisiaj w dobie cyfrowej rewolucji słowa te są bardziej niż aktualne. Są wręcz biznesowym przykazaniem wykutym na kamiennej […]

Dodane 27/02/2019 przez msalanski

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 15/04/2020 przez msalanski

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy