Nowe badanie VMware: za rewolucję cyfrowego środowiska pracy odpowiadają pracownicy

Dodane 28/12/2017 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Stanisław Bochnak, Senior Business Solutions Strategist, VMware

Firma VMware opublikowała niedawno wyniki swojego rocznego badania na temat stanu technologii cyfrowego środowiska pracy oraz ich wpływu na biznes. Z raportu wynika, że w przypadku pracowników, którzy mają większe możliwości wyboru preferowanych i potrzebnych im do pracy aplikacji, prawdopodobieństwo wzrostu produktywności jest niemal 5-krotnie większe, a czas poświęcany na ręcznie wykonywane działania jest o 16 proc. krótszy.

Badanie przeprowadzane przy udziale Forbes Insights[1] we wrześniu br. wśród 2158 dyrektorów IT oraz użytkowników końcowych w firmach z 16 krajów z całego świata (w tym 1107 osób z 10 państw regionu EMEA) pokazuje, jak osoby odpowiedzialne za informatykę w przedsiębiorstwach postrzegają potencjał cyfrowych technologii i aplikacji wykorzystywanych przez pracowników. Pracownicy mający większą swobodę w dostępie do technologii w porównaniu do tych, którzy wykonują swoją pracę w sposób tradycyjny*, dwukrotnie częściej przyznają, że aplikacje mają bardzo duże znaczenie w przyśpieszaniu procesu podejmowania decyzji (77 proc. do 37 proc.)

Zgodnie z raportem zapewnienie dostępu do technologii pracownikom ma bezpośredni wpływ na wydajność w biznesie, przy czym większość dyrektorów IT (89 proc.) uważa, że dzięki temu w ich firmach przychód może w ciągu trzech lat wzrosnąć o 5 proc.

Większy dostęp do technologii umożliwia także pracownikom zwiększanie współpracy w ramach zespołów (wzrost o 15 proc. w porównaniu do osób wykonujących pracę w sposób tradycyjny). Mniej ograniczani pracownicy stają motorem cyfrowej rewolucji, wykorzystując do pracy własne aplikacje (w tym wypadku jedna na pięć aplikacji biznesowych jest sprowadzana do firmy przez samych pracowników)[2].

„Wśród najbardziej istotnych zmian w funkcjonowaniu biznesu jest przekazanie zaawansowanych technologii w ręce pracownika, gdy aplikacje stają się kluczowym elementem wykonywanej pracy i decydują o możliwościach inteligentnego wypełniania zadań” – twierdzi Duncan Greenwood, wiceprezes VMware w regionie EMEA, odpowiedzialny za dział End-User Computing. – „Gdy organizacje starają się wyróżnić na tle konkurencji za pomocą technologii, zdolność do dostarczenia pracownikom niezbędnych im informacji, stymulowana przez potrzeby aplikacyjne i kulturę opartą na zaufaniu, dostępności oraz współpracy, będzie niezbędna do utrzymania zaangażowania i produktywności pracowników na najwyższym z możliwych poziomów.”

Wymagana zmiana kulturowa

Udostępnienie pracownikom łatwych w użyciu aplikacji, wykorzystywanych do współdzielenia wiedzy, współpracy z pozostałym personelem lub zarządzania projektami jest kluczowe w efektywnej i skutecznej cyfrowej transformacji. Tylko poprzez połączenie inicjatywy pracowników i zarządzania opartego na zaufaniu organizacje będą w stanie stworzyć kulturę pracy, w której cyfrowa transformacja będzie mieć realny wpływ na biznes.

Pracownicy mający dostęp do nowych technologii dwukrotnie częściej określają swoje zespoły jako liderów cyfrowej transformacji w porównaniu do osób wykonujących swoją pracę w sposób tradycyjny (47 proc. do 20 proc.). Także cztery razy częściej są skłonni uznać, że ich firma stworzyła bardziej atrakcyjne miejsce pracy (51 proc. do 13 proc.).

Duncan Greenwood podsumowuje: „Aplikacje biznesowe i rozwiązania zwiększające produktywność umożliwiają pracownikom uzyskiwanie wyników dotąd nieosiąganych. W oparciu o wyczerpujące informacje i łatwo dostępne aplikacje możliwe staje się także podejmowanie decyzji. Zapewnienie dostępu do aplikacji z dowolnego urządzenia przynosi realne korzyści wydajnościowe. Chociaż przyzwyczailiśmy się do tego, że aplikacje klasy enterprise mają być dla zatrudnionych standardem de-facto, to firmy powinny uważniej przyjrzeć się własnym aplikacjom pracowników – dzięki temu możliwa będzie zasadnicza transformacja indywidualnego stylu pracy.”


Chcesz zobaczyć inne wpisy Stanisława Bochnaka? Kliknij tu >


*Tradycyjny sposób pracy odnosi się do tych firm, które (w opinii użytkowników końcowych) nie udostępniają swoim pracownikom technologii potrzebnych im do efektywnego wykonywania zadań.

[1] Raport “The Impact of the Digital Workforce: A New Equilibrium of the Digitally Transformed Enterprise”, październik 2017

[2] https://www.vmware.com/company/news/releases/vmw-newsfeed.VMware-Report-Links-Empowered-Employees-with-Measurable-Business-and-Individual-Performance-Gains.2192971.html


Kategoria: Mobility

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 14/10/2019 przez msalanski

IT, które dopasowuje się do potrzeb firmy i jej pracowników

Jeśli chodzi o nowe technologie, pracownicy oczekują dziś takiej samej wygody, swobody oraz elastyczności, z jakiej korzystają w życiu prywatnym. Bardzo często jednak te oczekiwania pozostają niespełnione. Firmy zamiast adaptować infrastrukturę IT do potrzeb pracowników firmy, sprawiają, że ci muszą iść na kompromis i dostosować się do ograniczeń technologicznych. Działy IT, które są gotowe spełniać […]

Dodane 19/05/2017 przez blogsadmin

Cyfrowe miejsce pracy w bankach nowej generacji

Bartłomiej Ślawski, Country Manager, VMware Polska Firmy z sektora usług finansowych od zawsze musiały być otwarte na cyfrowe technologie i szybko wdrażać nowe rozwiązania, po to, aby zachowywać konkurencyjność. Jednak my, jako klienci końcowi, nie zwracamy szczególnej uwagi na to, jakie technologie wykorzystywane są w ramach back office danego banku. Zdolność gromadzenia danych i wykorzystywania […]

Dodane 23/03/2020 przez msalanski

#zostańwdomu – VMware pomaga firmom przejść na pracę zdalną

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 zaskoczyła cały świat biznesu. Szczególnie, gdy z dnia na dzień 70-80 proc. a nawet 90 proc. pracowników pracuje zdalnie. Konieczność izolacji sprawia, że praca zdalna staje się bowiem koniecznością. To co kiedyś było przywilejem, innowacją dziś jest “nową normalnością”. Dla nas wszystkich obecna sytuacja to ogromne wyzwanie, ale dla […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy