Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Dodane 09/12/2016 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware

Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk.
Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 sekundy każdorazowo.

Biorąc pod uwagę powyższe dane firmy szukają sposobów aby na jak najdłużej przyciągnąć uwagę użytkownika końcowego i wykorzystać produktywnie jego niepodzielną uwagę.

Wyszczególniliśmy 4 trendy związane z mobilnością na rok 2017.

1. Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo informacji będzie w dalszym ciągu krytyczne, natomiast sposób w jaki zabezpieczamy dane ulegnie zmianie. W przeszłości organizacje dostarczały urządzenia mobilne tylko z własnymi certyfikowanymi aplikacjami. Dziś ze względu na dostępność natywnych aplikacji (takich jak SalesForce, Workday) zmienia się sposób zabezpieczania. Wykorzystujemy technologię zaszyfrowanych kontenerów oraz mechanizmy Per-app VPN, pozwala Nam to na izolację środowiska korporacyjnego od prywatnego na urządzeniach.

2. Doświadczenie użytkownika końcowego
Użytkownicy coraz częściej domagają się sposobu pracy na urządzeniach mobilnych jaką znają z życia prywatnego. Rozpoczynając od wyboru urządzenia poprzez narzędzia biznesowe, kończąc na budowie aplikacji. Oczekiwania dotyczą głównie pojedynczego logowania do wszystkich aplikacji, oraz znanego i intuicyjnego interfejsu opartego na urządzeniu które wybrali.

3. Natywne aplikacje
Zmiany jakie następują w ostatnim czasie w aplikacjach korporacyjnych to przejście z HTML / aplikacji internetowych i powrót do natywnych aplikacji. Szczególnie pod kątem funkcjonalności wyszukiwania, akcji oraz powiadomień.

4. Pojedyncza platforma integracyjna
Zapewnienie rozwiązania typu end-to-end dla konkretnych jednostek biznesowych jest kluczem do osiągnięcia produktywności. Departamenty IT nie mogą zarządzać wieloma platformami które łączą się z pojedynczymi systemami na dużą skalę. Powinien istnieć szczególny sposób na to aby powiązać odpowiednie systemy oraz szybko dostarczać aplikacje w przypadku zapotrzebowania.

2017 będzie ekscytującym rokiem dla produktywności mobilnej oraz cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Pracownicy będą częściej wykorzystywać urządzenia mobilne do pracy, ze względu na wyżej wymienione zmiany oraz większe zadowolenie użytkownika z jakości cyfrowego miejsca pracy.


Kategoria: Mobility

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 22/08/2019 przez msalanski

Prosta droga do chmury hybrydowej

Organizacje, które zdecydują się pójść drogą cyfrowej transformacji mogą napotkać wiele wyzwań i przeciwności. Słyszymy od naszych klientów, że każdego dnia borykają się oni z koniecznością minimalizowania ryzyka awarii, zmniejszaniem kosztów czy podniesieniem efektywności operacyjnej. Rynek wymusza przy tym na firmach szybkie i sprawne wdrażanie innowacji. Środowiska IT muszą być na to przygotowane. Cyfrowy sukces […]

Dodane 23/03/2020 przez msalanski

#zostańwdomu – VMware pomaga firmom przejść na pracę zdalną

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 zaskoczyła cały świat biznesu. Szczególnie, gdy z dnia na dzień 70-80 proc. a nawet 90 proc. pracowników pracuje zdalnie. Konieczność izolacji sprawia, że praca zdalna staje się bowiem koniecznością. To co kiedyś było przywilejem, innowacją dziś jest “nową normalnością”. Dla nas wszystkich obecna sytuacja to ogromne wyzwanie, ale dla […]

Dodane 15/04/2020 przez msalanski

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy